ՀՀ ԱԺ աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովի` փետրվարի 28-ի արտահերթ նիստում երկրորդ ընթերցմամբ քննարկվել է ««Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության ժամանակ զինծառայողների կյանքին կամ առողջությանը պատճառված վնասների հատուցման մասին» օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը:
Հանձնաժողովի նախագահ Հերիքնազ Տիգրանյանը նշել է, որ Կառավարությունն օրենքի նախագծի վերաբերյալ ներկայացրել է խմբագրական բնույթի առաջարկներ:
Չորս առաջարկություն է ներկայացրել նաեւ ՀՀ ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գեղամ Նազարյանը: Նա, մասնավորապես, առաջարկել է պահպանել մարտական գործողությունների ժամանակ 1-ին եւ 2-րդ խմբի հաշմանդամություն ստացած զինծառայողների համար տրվող հատուցման գումարը, որոնք նրանք ստացել են մինչեւ 3-րդ խմբի հաշմանդամություն ստանալը:
Հանձնաժողովի նախագահ Հերիքնազ Տիգրանյանը նշել է, որ ներկայացված փոփոխություններն արմատական են: Առաջարկները չեն ընդունվել. հարցի վերաբերյալ Կառավարության հետ կանցկացվի աշխատանքային քննարկում:

28 февраля на внеочередном заседании Постоянной комиссии НС по труду и социальным вопросам обсужден во втором чтении проект о внесении изменений и дополнений в закон “О возмещении вреда, причиненного жизни или здоровью военнослужащих при обороне Республики Армения”.
Председатель комиссии Э.Тигранян заметила, что правительство представило по законопроекту лишь предложения редакционного характера.
Депутат фракции "Армения" Г.Назарян представил четыре предложения. В частности, он рекомендует сохранить размер компенсации военнослужащим, получившим инвалидность 1-й и 2-й групп в ходе боевых действий, которую они получали до получения инвалидности 3-й группы.
Э.Тигранян отметила радикальность представленных изменений. Предложения депутата не были приняты, по данному вопросу будет проведено рабочее обсуждение с правительством.